TÉMA Jóga

Hotjóga - rychlé hubnutí

Pracujete na změně jídelníčku a chcete hubnutí ještě více podpořit? Jistě víte, že je potřeba zařadit pohybovou aktivitu. Mezi jednotlivými druhy cvičení je však velký rozdíl. K úspěšné redukci váhy je třeba kombinovat dva základní druhy cvičení - anaerobní i aerobní. Tuto kombinaci splňuje nové cvičení pod názvem hotjóga nebo také bikramjóga. Jste připraveni na velkou námahu? Odměnou vám bude snížení váhy!

Hotjóga je v České republice poměrně novým sportem. Její specifikum spočívá zejména v prostorách, kde se praktikuje. Místnost totiž musí být plná teplého a vlhkého vzduchu, který dosahuje až 42° C. Toto prostředí má navodit klima Indie, která je kolébkou jógy.

Horko otevírá póry, prohřívá svaly a šlachy. Tělo je tak více flexibilní a vykoná cviky v takovém rozsahu jako nikdy předtím.

Lekce hotjógy je 60 až 90 minutový program póz. Při hotjóze odbouráte nejen stres a únavu, ale co je v tomto druhu jógy podstatné - také kalorie.

Další pozitivní výsledky hotjógy

 • zlepšení celkové rovnováhy
 • vymodelování postavy
 • stimulace veškerých svalů, posílení svalů
 • pročištění lymfatického systému
 • posílení imunity
 • zvýšení kapacity plic
 • posílení srdeční činnosti
 • zvýšení pružnosti páteře
 • zlepšení funkce kloubů

Cviky pro krásné tělo

V každé lekci se praktikuje 26 cviků po dvou opakováních. Člověk tedy přesně ví, co přijde, a nemusí nad cviky příliš přemýšlet. Větší část energie můžete věnovat mysli. Každá asána (jógová pozice) stimuluje jinou část těla. Postupně tak dojde k dokonalému uvolnění a posílení všech svalů, jejich úponů a šlach.

Stlačováním jednotlivých energetických center se na chvíli pozastaví tok krve, aby se po následném uvolnění mohla tkáň dokonale prokrvit.

Během hotjógy dochází k odbourání škodlivých látek. Skrz otevřené póry v pokožce se tělo čistí prostřednictvím pocení.

Hotjóga je vhodná na hubnutí, protože dochází k zahřátí celého těla, nejen určitých partií, jako je tomu u ostatních sportů.

Pro tělo ženy je charakteristické ukládání tuků zejména v dolní části těla a je také nanejvýš obtížné tyto partie dostatečně prokrvit tak, aby docházelo ke spalování tuků. V horké místnosti se svaly zahřejí mnohem dřív, a tím je urychleno i čerpání energie z tuků.

Svíčka - téměř zázračný cvik 

Z jógy jsem vybrala jednu pozici, která v sobě spojuje mnohá pozitiva, má výrazné relaxační a ozdravující účinky a také napomáhá hubnutí. Je to jednoduchý cvik, který si jistě pamatujete ze školy - svíčka čili sarvángásana. Tato jednoduchá pozice snižuje hmotnost, neboť bradu tlačíte proti štítné žláze, která je tak stimulována.

Pozice uvolňuje orgány v břiše, omlazuje pohlavní žlázy a pohlavní orgány, podporuje krevní oběh ve vnitřních orgánech a dopřává odpočinek srdci. Navíc zbavuje organismus škodlivin, pomáhá při hemoroidech, močových a menstruačních problémech, vede k prokrvení mozku, páteře a pánve, odstraňuje stres a nespavost, zmírňuje bolesti při křečových žilách, tlumí otoky a únavu nohou.

Pryč s pomerančovou kůží

Posilovací cviky spolu s teplem působí doslova jako lymfodrenáž, a proto se s vámi pomerančová kůže pomalu rozloučí. Důležitým předpokladem je ovšem dostatečný pitný režim, alespoň dva a půl litru za den, a omezený příjem tuků ve stravě.

Hotjóga - rychlé hubnutí patří do témat
 • hubnutí cvach 12.05.2012 11:56:20

  Vážení,takové b**é kecy si strčte do pr..,, Je to naprosto nefunkční a jen se snažíte oblbnout lidi a lituji ty naivky co Vám na to skočí.Vemte všichni rozum do hrsti a nenechte se oblbnout. Cvach


Adresář

Poradna na téma Jóga

Diskuze na téma Jóga

 • 11.01.2014 18:01 létající jóga

  Dobrý den. Chci se jen zeptat, jestli už jste někdo zkoušel tzv. létající jógu. Něco jsem o tom…

 • 14.02.2014 12:02 Antigravity jóga

  Dobrý den, nemáte tip, kam chodit v Praze na antigravity jógu? Byla jsem v jednom studiu, kde ji…

 • Janisek 13.07.2015 10:07 Antigravity jóga

  Antigravitacni joga, neboli letajici joga, ano jsou to zavesene spise jakoby latky, ale jsou pekne…

 • 23.05.2013 21:05 Sport a relaxace

  Čauko :) já neběhám, zato ale jsem dřív chodila napoledance a teďka se věnujulétající józe a…

 • Gábina 23.02.2014 22:02 Bikram yoga

  Také by mě zajímalo, jsem z UL a ráda bych chodila. Jsem , ale skeptická, u nás je toho pro ženy…

 • 17.03.2014 11:03 Antigravity jóga

  Můžu se zeptat, v čem přesně spočívá ta antigravity jóga?? To jsou ty zavěšené sítě?

 • 22.05.2015 14:05 zdravé hubnutí

  ja jsem hodne zhubla kdyz jsem zacala vice sportovat hlavne joga me hodne odvodnila a taky jsem se…

 • já nechodím do klasickéhofitness v Praze, ale chodímdo Aqua sport clubu, je tamwellness, bazén a…

 • Veronika S 14.08.2017 14:08 Namožené svaly-mazání

  Lidi, teď jsem našla skvělé cvičení na záda - jmenuje se to "jóga pro zdravá záda" a je…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku